..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Kartičku, prosím...

23. září 2005 v 21:18 |  Úvahy a názory
Tak jsem si poslední dva dny pobyl v nemocnici. V noci ze středy na čtvrtek jsem se kolem druhé hodiny probudil s docela nepříjemnými křečemi v břiše. Během chvíle ještě zesílily, takže jsem jen ležel zkroucený a kňučel. Po necelých třech hodinách jsem rezignoval a nechal se odvést na pohotovost.

Sestra na pohotovosti byla evidentně "ráda", že nás vidí. S despektem se podívala směrem, kde jsem se kroutil na židli, řekla si o kartičku pojištěnce a poté, co ji dostala, zabouchla dveře. Nějakou dobu nic nedělo, pak se rožlo ve vedlejší místnosti, po další době přišel sanitář (nenamáhal se odpovědět na můj pozdrav), teprve pak sestra milostivě otevřela znovu dveře a pokynula, že teda jako můžu jít dovnitř a lehnout si na vyšetřovací lůžko. Za chvíli pak přišel doktor, vyšetřil mě a zbytek celkem nestojí za povídání.

Nakonec mě hospitalizovali, dostal jsem 3 kapačky s něčím na uvolnění tech křečí a další den se to samo rozešlo. Jen nějaký překroucený střeva nebo něco podobného. Musím ale říct, že ono "Ing.", které jsem měl na kartičce u postele funguje ve zdravotnictví trochu jako VIP karta. Když srovnám chování sester k mé osobě v "předinženýrském" období a teď, tak v tom byl citelný rozdíl. Jistě, měl jsem štěstí na dobré oddělení s příjemným personálem, ale přece jen...

Pointa celého příběhu je ale v jeho začátku. Člověk nejezdí ve 4:30 na pohotost z plezíru a doufá v rozumnou pomoc. O to víc je zarážející, když jedinou starostí personálu je, zda má dotyčný kartu a pak teprve po nemalé době je ochoten vůbec zjišťovat, co se člověkem děje. Co by sestře udělalo, když mě tam viděla kroutit se, kdyby řekla, poďte si lehnout a pak teprve začala vyřizovat formality? Bohužel přístup personálu vyškovské pohotovosti se rozhodně neřídí oním kefalínovským "Nám šlo hlavně o člověka"...
Pohled z postele
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | E-mail | Web | 25. září 2005 v 12:21 | Reagovat

Au to ti nepřeju..:(

Já mám s našimi doktory jen dobré zkušenosti, i když - když je člověk v nouzi, přijde mu jakýkoliv prášek nebo pozornost jako milosrdenství.

2 David Procházka David Procházka | E-mail | 27. září 2005 v 19:42 | Reagovat

Njn, to máš fajn. Ve Vyškovské nemocnici bych řekl, že přístup lékařů je profesionální, ale celkem odtažitý. Sestry se liší z oddělení na oddělení, ale dost často (třeba odd. šestinedělí) jsou fakt nepříjemné... bohužel... Věřím, že se to změní, až se nemocnice odstátní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama