..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Bill allmighty?

28. října 2005 v 11:52 |  Úvahy a názory
Předem chci upozornit, že osobně nemám nic pro Billu Gatesovi. Je OS mám kromě jiných, legálně, nainstalovaný na 2 PC a dost často ho i použiji. Věřím, že BG je člověk se silnou vizí a ještě silnějším marketingovým oddělením. Při prosazování svých myšlenek a produktů šel sice přes mrtvoly, ale to asi každá korporace.
Dneska jsem si ale přečetl 2 články na, jinak celkem seriózních, Hospodářských novinách (Digiwebu), které mě docela zarazili. Bill Gates chce celý svět v jediném přístroji se alespoň snaží něco říci, ale smysl Bill Gates zajal svět svými vizemi mi zcela unikl. Aby si člověk udělal názor, je dobré si je přečíst, nerad vytrhuju věty z kontextu.
Podtitulek "Gates narazil v mobilech": Je sice pravda, že by v nich rádi postupovali rychleji, ale pokud se člověk zamyslí nad tím, kdy přišli na trh a jakou mají nabídku oproti Symbianu, tak mi to připadne, jako posměšné komentáře Palmu v prvních letech u PDA... O nějaké 4 roky později s smál Bill. To je ale samozřejmě polemika.

Podtitulek "Vyrábět co nejvíc programů": Microsoft, který v současnosti nejvíce těží z prodejů operačních systémů, chce závislost na nich omezit. Zajímalo by mě, kde autorka přišla k této informaci. Pokud vím, i sami pracovníci Microsoftu připouští, že Windows moc zisku negenerují. Vývoj, ale hlavně maintenance je pochopitelně velmi náročná. Tvoří ale silný základ pro zisky z ostatních produktů. Největším zdrojem financí jsou dnes právě Ms Office. (Já bych se samozřejmě spokojil i jen se zisky z Windows ;-)

Gates vše zrychlil. V době, kdy se narodil, trvala cesta dopisu z Evropy do Ameriky několik dní. E-mail či internet, na jehož boomu nesou Gatesovy výrobky neodmyslitelný podíl, to zvládne za pár vteřin.

Bill Gates, nyní už jen softwarový architekt Microsoftu, si ovšem tuto možnost nepřipouští a ve svých vizích jde dál.

Tyto věty bych pochopil tak na Nově, ale v seriózním médiu mi připadnou směšné. Netvrdím, že se pan Gates nepodílel na rozvoji techniky, ale stavět ho role zneuznaného poloboha, bez kterého bysme chodili bosky... Druhou větu nemá smysl komentovat :-)

Doufám, že to byl jen nějaký sváteční úlet a Hany Farghali se bude raději věnovat jiným tématům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama