..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

PDF čtečka pro PalmOS

7. listopadu 2005 v 21:02 |  Palm
Konečně. Pro PalmOS existovaly prohlížečky snad na vše, kromě PDF. Jediný produkt měla nasvědomí, jak jinak, firma Adobe. Bohužel se jednalo o poměrně tristní program. PDF bylo nutné konvertovat. Byly problémy s češtinou a bylo podporováno jen nízké rozlišení. Docela to kazilo využití Palmů, jako mobilních kanceláří.

Naštěstí firma MetaViewSoft portovala Linuxový prohlížeč xpdf a vytvořila tak program PalmPDF. Je zatím v rané fázi vyvoje, takže občas způsobí reset, ale kvalita zobrazování je vynikající. Zkoušel jsem PDF generované z OpenOffice.org Impress a jsem nadmíru spokojen. Podporováno je HiRes+ (480x320) a jak vertikální, tak horizontální mód. Stejně jako xpdf, je PalmPDF GNU projekt.
Problematická je zatím nestabilita programu a to, že PDF musí být uloženy jen v jednom adresáři. Věřím ale, že všechny tyto problémy budou v průběhu vývoje vychytány. Nativní podporou PDF konečně Palm dohnal poslední znatelnou slabinu oproti PocketPC. Díky kvalitnímu kancelářskému balíku Documents ToGo (nahrazující Word, Excel i Powerpoint) a PalmPDF Vám už nic nebrání v tom, abyste si na cestu vzali jen svůj LifeDrive se skládací klávesničkou a těžký notebook nechali doma...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David Procházka David Procházka | E-mail | 7. listopadu 2005 v 21:23 | Reagovat

PS: hned jsem jim poslal 5$ na podporu vývoje. Dobrý projekty je potřeba podporovat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama