..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Březen 2006

Odštěpení odborné části blogu

21. března 2006 v 15:35 Oznámení
Rozhodl jsem se, že rozdělím blog na "odbornější" část a soukromou část. Ta soukromá (rodina, zábava, úvahy...) zůstává tady. Spoty techničtějšího charakteru píšu kvůli kolegům na http://indica.mendelu.cz, do sekcí GIS News a GIS Akce. Takže pokud Vás zajímají věci okolo GIS, IS, grafiky, PDA a tak vůbec, jste vítáni. Můžete zkusit i náš provizorní RSS a ATOM kanál, ale zatím jsou docela experimentální. Technické drobnosti se řeší za pochodu... Editování samozřejmě nedovoleno, jen pro případné seriózní kontributory :-)

Dobrý obchod

21. března 2006 v 15:26 Zábava
Dnes mi došel tento mail:

Your Streamload account now has 25 GBs of free online storage.
We upgraded your Streamload account, free of charge, to give you more storage and more freedom to manage your digital lifestyle. We encourage you to sign in and use your free 25 GBs. That's 2.5 times larger than the free 10 GB you received when you signed up! You can now share, send, organize, and backup your files like never before.We'd like to invite you back to Streamload.
Byla by to dobrá reklama, jak někoho nalákat, aby opět začal využívat svůj účet. Nicméně vzhledem k faktu, že patřím ke starým uživatelům, kteří na počátku dostali neomezené místo, mě tím snížením limitu na 25GB nijak silně neoslovili... Třeba příště, až mi ho zmenší na 5GB :-)

Pronikněte do tajemství NURBSů

3. března 2006 v 9:34
Už v 60. letech minulého století pánové Bézier a de Casteljau, inženýři francouzského Renaultu a Citroenu, řešili problém hladkých tvarů karoserií. Jejich splajny otevřely cestu nurbsům, které jsou dnes součástí většiny profesionálních grafických softwarů. Co se za nimi ale skrývá?

Já Vám to neřeknu, ale pokud Vás to zaujalo, přečtěte si článek mojí polovičky - Křivky NURBS :-)

Zkuste se projet s Microsoftem

2. března 2006 v 22:06 Software a služby
Microsoft už před nějakou dobou spustil zajímavý projekt - projeďte se autem ve městě. Oproti Googlu, u kterého je s prominutím každé prdnutí provázeno nespočtem článků, zůstal skoro bez povšimnutí. Jedná se samozřejmě spíše o legrácku, která pravděpodobně vznikla jako sestřička projektu Windows Live Local (resp. Virtual Earth). I ten stojí za povšimnutí. Nekopíruje prvoplánově Google, jako to dělá třeba Seznam, ale má několik zajímavých funkcí navíc. Inu Google je etalon a musíte se snažit, abyste mu odlákali zákazníky...