..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Červenec 2006

Mareček má brášku

20. července 2006 v 21:37 Já a rodina
Věděl jsem, že to časem příjde, ale když to nastane, je to vždy trochu překvapení. Ráno, ještě nic netušíce, odjedu do práce a odpolene telefonát ze známého čísla. Je to tady. V rychlosti dopíši posudek na diplomku (myšlenky jsou už někde jinde) a bežím na Obilný trh. A po pár upřímných stisknutích ruky a nezbytných formalitách si to už kráčíme společně domů. Rodina se zase trošku rozrostla...

Pár prvních fotek:
První společná cesta domů
Společně doma
Omlouvám se všem, které jsem dostal, ale nedalo mi to :-) Zvlášť to, že Apple Centrum je v Brně hned vedle porodnice bylo příliš lákavé...

Body

2. července 2006 v 23:26 Úvahy a názory
ČSSD, ODS, KDU-ČSL... všichni chějí omezovat nebo rušit nový "příliš přísný" silniční zákon. Jsem snad jediný, kdo je rád, že byl přijat? Jediné, co je na tom zákonu příliš přísné je to, že je pro čeké řidiče. Naprostá většina českých řidičů totiž nejsou nic jiného, než hovada. O profesionálních řidičích to platí dvojnásob.
Netvrdím o sobě, že předpisy dodržuji do puntíku a že nikdy nespěchám, ale přece jen vše má své meze. Prakticky každý týden se mi 2x-3x stává, že proti mě někdo vyjede v protisměru a já to musím sthnout na krajnici nebo brzdit, aby se mohl zařadit. Téměř v každé vesnici mě předjede několik aut, když jedu svých 50-60km/h. O předjíždění na plné čáře se ani nezmiňuji.
Samostatnou kapitolou je dodržování bezpečné vzdálenosti, které u nás naprosto neexistuje. Kdyby u nás týden měřili její dodržování jak v Německu, tak musí půl republiky prodat auta, aby zaplatili pokuty. Zcela notoricky ji nedodržují profesionální řidiči. Naprostá většina autobusáků jezdí na ocase takovým způsobem, že ani neuvidí brzdová světla, když příjde na věc. Jeden takový kripl v dodávce si telefonoval za jízdy, když jsem vezl syna v novém autě a plynule zastavil u přechodu. On měl zrovna na práci něco jiného a probral se v půlce mého kufru. A ještě se to hovado snažilo lhát policistům.
Málokdy mě rozčílí novinový článek. Když ale redaktor napíše, že se jednalo o drobné přestupky, třeba že řidiči vyjížděli bez sedaček, tak to je opravdu kvalita. Rád bych osobně autorovi článku švihl hlavou o vnitřní stranu předního skla jeho auta, aby si uvědomil, co se stane s jeho drobně nepřipoutaným ditětem bez sedačky, až do něho nějaký jiný imbecil napálí.
Nový zákon má mouchy, má mezery a nejasnosti, ale já osobně vítám jakýkoliv zákon, u kterého mám naději, že se budu cítit na silnici bezpečněji. Momentálně mě k tomu nepomáhají ani čtyři hvězdičky v NCAP testech.
PS: Amnestie pro řidiče je ohromný nápad, pane premiére. Můžete ji dát třeba tomu hovadu, co dneska jelo ožralý a způsobylo nehodu. S jeho náturou by totiž o ty zbylé 2 body asi brzo přišel a nemohl by ohrožovat jiné řidiče, což byla rozhodně velká škoda.