..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Květen 2007

Vítejte v Evropě: Únos dítěte ve Vaňkovce

4. května 2007 v 17:11 Nezařaditelné
Každý samozřejmě slyšel o únosech lidí, resp. dětí za účelem získání orgánů. Je to známá věc jako terorismus, fašismus a šikana. Člověk ví o existenci problému, ale dokud se s ním přímo nesetká, nějak ho nedokláže docenit.

Helena, moje švagrová, seděla ve Vaňkovce (obchodní centrum v Brně) na kávě se svojí přítelkyní a její pětiletou dcerkou. Přítelkyně poslala tu dcerku od stolku, kde seděli vedle k pultíku kavárny (pár metrů), aby si koupila zmrzlinu. Holčina šla a najednou jim zmizela z očí. Kamarádka hned vyskočila a když ji neviděla, tak zburcovala ochranku, která okamžitě uzavřela Vaňkovku a začala ji pročesávat. Holku našli na záchodě, převlečenou do kalhot a s oholenými vlasy. Později se dozvěděli, že se údajně v Brně pohybuje organizovaná skupina, která právě má na svědomí únosy dětí, které jsou následně usmrceny a rozprodány na orgány. Stačily desítky vteřin a měli by další "kus".

Težko si představit, že existují zrůdy, které jsou tohle ochotny dělat. Perverznost takového počínání se, podle mého názoru, zcela vymyká tresnímu řádu a nedokážu si představit ekvivaletní trest za takový čin. Útěchou snad jen může být, že takové zmetky nesnáší ani ostatní spoluvězni... Bohužel naprostá většina těch parchantů zůstává v klidu na svobodě.

Takže, pokud jste rodiči, neustále svoje ratolesti držte nebo je mějte stále na očích. Není to paranoia nebo přecitlivělost. Je to, bohužel, realita.