..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Říjen 2007

Hledá se speditér. Zn.: "Schopný doručit"

30. října 2007 v 20:48 Úvahy a názory
Včera jsem se natolik rozčílil, že jsem se rozhodl po delší odmlce opět zablogovat. Koupil jsem si v Bauhausu v Brně zahradní domek na chatu. Takový pěkný, naimpregnovaný, radost pohledět. Zaplatil jsem ho a v rámci zjednodušení celé akce jsem se rozhodl zaplatit i "Profi dopravu". Sice stála nějakých 800,-, což není za pár desítek km málo, ale při platbě cca 30.000,- už to člověk unese. Sice mě trochu rozladilo, že ho jsou schopni dopravit až za bezmála 10 dní, ale i to jsem překousl. Včera jsem si vzal dovolenou, dojel na chatu, čekám, čekám a v tom mi volá pán z Bauhausu. Autíčko se jim polámalo, že prý tak nejdříve za 8 dní a jestli by se mi ho hodilo 6.11. Vzteky jsem málem prasknul. Jsem toho názoru, že za tu cenu by bylo seriosní řešení, kdyby si spedice okamžitě půjčila náhradní vozidlo (věřím, že není neřešitelný problém sehnat v Brně jednu Avii) a rozvážela dál. Je to ukázka bezprecedentního zneužívání faktu, že ostatní jsou stejní amatéři (slušně řečeno).

Abych neplival jen na Bauhaus, úplně stejné zkušenosti mám i s eMallem. Už jsem si od nich objednával pračku, lednici a další věci. Vždy jsem si zaplatil "komfortní dopravu" a nikdy jsem ji nedostal. Proto tvrdím: eMall se prodejem služby "komfortní doprava" pohybuje na hranici podvodu. Speditér nikdy nedojel s avizovaným rudlem a podle jeho vlastních slov ho ani nikdy nevlastnil. Informace o tom, že jen lehce pomůžete zařízení přidržet je proto naprosto zcestná až lživá. Pračku nesla se speditérem do schodů moje manželka, lednici jsem nesl já. Následně speditér odmítal odvést obaly na lednici (je v popisu služby) a starou lednici (také bylo zaplaceno). Navrch se ještě chlubil tím, že mu nějaký zákazník odmítl pomáhat se 100kg lednicí (blbec jeden, že) a proto ji veze zpět.

Jenom trapnou tečkou je poznámka, že speditér na místě spotřebič zapne, vyzkouší jeho funkčnost a následně potvrdí záruční list. Člověk, co to psal evidentně netuší, že zapojit třeba takovou lednici po celodenním vožení v zimě není z hlediska záruky zrovna ideální nápad...