..:: Lehce pesimistický šiřitel otevřených standardů, který se nepřestává divit, co se okolo něj děje ::..

Červen 2008

Nízká sledovanost? A co trochu porna?

1. června 2008 v 9:38 Úvahy a názory
V pravidelných intervalech můžeme číst o nízké sledovanosti kanálů České televize. Za nízkou sledovanost je pranýřována dokonce z úst našich volených zástupců i mnoha jiných. Proklamovaným hlavním důvodem je špatná skladba programů, sekundárním neschopnost nějak získat image. Neustále jsme bombardováni grafy, kdy "Nevěsta na útěku" z Novy má 40 %, "Vytrhávač ledvin" z Primy 30 % a na ty idioty z ČT s jejich pitomým "Večerem na téma: moderní architektura u nás" zbylo nějakých trapných 10 %.
Je tragické, že volený zástupce dokáže předstoupit před kameru a tvrdit, že je potřeba s tím něco udělat, že TV prostě nereflektuje potřebu moderního diváka. Tato úvaha je z hlediska daného politika přirozená. Je to poměrně idiot a jako takový opravdu nenalézá v programu veřejnoprávní televize zrovna mnoho jemu blízkých témat.
Politici by se měli probrat ze svého schizmatu a rozhodnout se. Buď nechají být ČT veřejnoprávní televizí jejímž hlavním smyslem není získat majoritní počet diváků, ale šířit kulturu a vzdělání (doporučuji přečíst si stanovy BBC) nebo ČT zcela zprivatizují a zruší poplatky, které de facto mají sledovanost nahrazovat. Stávající situace neprospívá nikomu. ČT je takto tlačena do vysílání scestných filmů, což způsobuje odliv i jejích obvyklých diváků. To už rovnou můžeme na ČT vysílat porno 24h denně, aspoň by se ta sledovanost pořádně rozhýbala.
Já osobně doufám, že zdravý rozum zvítězí a že se nadále budu moci místo "Vlhkých jeskyněk" nebo "Vyvrhovačů" dívat na "Večery na téma...". A při troše štěstí vyhodí i ty pitomý reportéry, kteří přináší na ČT ty dramatizační manýry Novy (Velice malá kočička právě teď stojí na laťce velice vysokého plotu a hrozí nepředstavitelně akutní nebezpečí, že se zřítí do propastné hlubiny 2m.). Na idioty bych platil velice nerad.
PS: To samé platí o Českém rozhlasu.